KULTURA / Výstavy

Popis: Větrník.
Větrník.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů
Datum konání: 24. 10. 2019 - 19. 4. 2020

Výstava představuje kutilství jako svépomocnou tvůrčí aktivitu, která je pevnou součástí života řady lidí

CHEB

Kutilství dnes. Současná podoba svépomocné tvorby. Tak se jmenuje výstava, kterou můžete navštěvovat v Retromuseu v Chebu. K vidění je tady do 19. dubna. Výstava na konkrétních příkladech představuje kutilství jako svépomocnou tvůrčí aktivitu, která je pevnou součástí života řady lidí.

Výstava uspořádaná ve spolupráci se Sociologickým ústavem AV ČR se zaměřuje na současnou podobu kutilství a jeho proměnu od pádu socialismu, před nímž kutilství zažilo velký rozkvět jako aktivita překračující hranice (ekonomické) nutnosti a volnočasového koníčka.

Pro kutilství je důležité a typické, že jde o aktivity, které děláme tzv. „rukama" a při kterých buď něco nového vzniká, nebo něco opravujeme, předěláváme, abychom to mohli dále využít buď my, nebo někdo z našich blízkých či známých.

Kutilové a kutilky kutí z nejrůznějších důvodů, ale jejich činnost vždy zahrnuje vytváření, úpravy a opravy dekorativních a užitných předmětů každodenní potřeby a spotřeby a nejrůznější úpravy soukromého, poloveřejného a někdy i veřejného prostoru.

Výstava na konkrétních příkladech ze severozápadních Čech, zejména z Chebu a okolí, představuje kutilství jako svépomocnou tvůrčí aktivitu, která je pevnou součástí života řady lidí.

Výstavu Kutilství dnes. Současná podoba svépomocné tvorby můžete navštěvovat v Retromuseu v Chebu, kde je k vidění do 19. dubna.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Expedition SCRAB dorazí i do Chebu

Autem do 3 tisíc korun kolem České republiky. Hromada zážitků, spousta příznivců, nadšení pro věc, objevování nových míst…

Starosta Chebu předal ceny vítězům

Zástupci vítězných škol si převzali z rukou starosty Chebu ocenění za přední umístění v soutěži „O nejkrásnější květináč“ za rok 2019.

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM