KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Čtyři návštěvy Česka stačily Chopinovi na to, aby se zapsal do paměti nejen lidí z Mariánských Lázní. Poznejte jeho osudy, rodinu a přátele
 
Autor / zdroj foto: Památník Fryderyka Chopina

Památník Fryderyka Chopina / Mariánské Lázně

Památník Fryderyka Chopina vás provede skladatelovými návštěvami Česka. Seznámíte se s jeho rodinou, přáteli a osobnostmi, se kterými se za svůj život setkal. Dále se dozvíte i něco o samotné Společnosti Fryderyka Chopina - o její vydavatelské a výstavní činnosti.

Společnost Fryderyka Chopina v České republice patří k nejstarším hudebním společnostem na světě – byla založena 10. 6. 1959 z podnětu několika lidí, kteří o sobě nejdříve ani nevěděli. Zabývali se však chopinovskou tématikou a hlavně pobytem Chopina na našem území. Za pouhých osm měsíců od založení Společnosti vznikla první expozice.


V základní části současné expozice Památníku se seznámíte s rodinami Fryderyka Chopina a Marie Wodzińské. Čtyři návštěvy v Čechách nabízí řadu zajímavých informací z pobytu v Praze, Karlových Varech a Mariánských Lázní. Potkáte se také s hudebními přáteli Fryderyka, s osobnostmi, které poznal nejen v Čechách, ale i v době emigrace ve Francii, Anglii a Skotsku.

Druhá část výstavy osvětluje činnost Společnosti Fryderyka Chopina a začlenění do Mezinárodní federace společností Fryderyka Chopina (zapsané na seznamu UNESCO). Dále pak jeho vydavatelskou a výstavní činnost. V hudební síni je výstava grafik a bibliofilských tisků předních českých grafiků.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu památníku.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.